AKTIVITY

PODPORA GOLFU

Golfista Jaroslav Šalaváry

Jaroslav Šalaváry sa narodil 3. marca 1978 v Zlatých Moravciach a študoval na Vysokej škole dopravnej v Žiline.

V auguste 1997 navštívil Ameriku a dva roky na to bol prijatý do náborového strediska US Airforce. Na konci toho istého roku mal vážnu dopravnú nehodu. Liečil sa dva roky, dnes chodí a hrá hokej. V roku 2003 sa dlhodobo usadil na Slovensku, má manželku a dve dcéry. Momentálne spolu všetci štyria žijú v rodinnom dome vo Veľkých Kozmálovciach.

ŠALAVÁRY

Golfová kariéra

V roku 2012 prvýkrát navštívil golfové ihrisko v Ivanke pri Dunaji. Golf si od prvej chvíle zamiloval a po získaní oprávnenia sa stal plnohodnotným členom golfovej rodiny.

 V roku 2017 sa zúčastnil turnaja pre zdravotne hendikepovaných. Stal sa členom Európskej golfovej asociácie pre zdravotne znevýhodnených golfistov (EDGA). V júni 2019 sa umiestnil na 12. mieste na turnaji v Prahe, v auguste v Českej Lípe zvíťazil vo všetkých troch kategóriách a v septembri sa v rakúskom Linzi umiestnil na 11. mieste. V roku 2020 odohral turnaj v Českej Lípe, kde získal dve prvé a jedno tretie miesto. Momentálne sa v svetovom rebríčku na rany nachádza na 45. mieste.

Na základe týchto úspechov sa spojil so zakladateľkou SKGAH Petrou Dzúrikovou, majiteľkou golfového ihriska Agama v Koši, prezidentom SKGAH Peťom Lenčéšom, riaditeľom Slovenského Paraolympijského Výboru (SPV) Jánom Riapošom a s generálnym sekretárom SKGA Kamilom Balgom. Výsledkom bolo prijatie Slovenska pod EDGU v decembri 2020.

V tom istom období sa stal generálnym sekretárom Európskej golfovej asociácie hendikepovaných, ktorá vedie svetový rating. Momentálne sa v A skupine nachádza na 46. mieste, no jeho cieľom je dostať sa vyššie a jedného dňa sa zúčastniť olympiády.

Dokumenty

Dokumenty ohľadom sponzorstva

Czech Disabled Golf Masters 2021

28. 6. až 2. 7. 2021 sa v Prahe konal jubilejný desiaty ročník svetového poháru paragolfistov. Golfový rezort Black Bridge na svojom ihrisku privítal celkom 56 hráčov z 8 krajín, ktorí sa pustili do boja o body v svetovom rebríčku WR4GD. Turnaja sa zúčastnila aj početná slovenská delegácia na čele s Jaroslavom Šalavárym, ktorý svojim výkonom konkuroval aj elitným golfovým profesionálom a odniesol si tak víťazstvo v kategórii Gross Strokeplay 2.

Podpora detí v športe

Šport je jedným z najúžasnejších a najprirodzenejších ľudských „vynálezov“. Pohyb patrí medzi dôležité zložky zdravého života, no práve jeho nedostatok stojí za mnohými zdravotnými problémami a ochoreniami.

Pre deti je pohyb úplne prirodzený. Poskytuje im radosť a zábavu, ale aj priestor pre sebarealizáciu. Vedie ich pokore a sebadôvere. Formuje ich a dlhodobo učí zvládať prekážky, prijímať prehry, užívať si víťazstvá. Šport je prevenciou detskej nadváhy, ortopedických ochorení, problémov s chrbticou, dokáže zmierňovať príznaky a priaznivo pôsobiť na dýchacie cesty.

V dnešnej dobe je však čoraz ťažšie upútať detskú pozornosť. My v Slovanete sa zameriavame na výchovu a chceme deti viesť a podporovať k láske k športu od úplného začiatku. V dnešnej digitálnej dobe je to totiž veľmi dôležité.

Dlhodobo podporujeme Futbalový klub Slovan Ivanka pri Dunaji. Zen každoročne organizuje denný futbalový tábor pre deti z klubu FK Slovan Ivanka pri Dunaji.

PODUJATIA

Letný tábor 2021

Tohtoročný denný futbalový tábor pre deti sa konal od 26.7. do 30.7.2021 v areáli futbalového klubu a bol určený deťom od 7 do 15 rokov. Deti v tábore boli zoradené do skupín približne po desať a ich program bol po celú dobu trvania veľmi pestrý. Pod vedením trénerov denne absolvovali rozcvičku a dve tréningové jednotky. Tréningy boli doplnené voľnočasovými aktivitami ako cyklistickým výletom do okolia, pohybovými hrami, či súťažami.

Galéria

Slovanet Impact Golf Cup 2021

Tento rok sa nám taktiež podarilo zorganizovať ďalší z našich pravidelných golfových turnajov, tentoraz prvýkrát pod záštitou projektu Slovanet Impact. Konal sa 29. septembra 2021 v golfovom rezorte Sedín vo Veľkých Úľanoch. Okrem nadaných slovenských golfistov sa ho zúčastnil aj generálny riaditeľ Slovanetu Peter Máčaj či nami sponzorovaný hendikepovaný golfista Jaroslav Šalaváry.