AKTIVITY

Karin Novomeská - vicemajsterka

Karin pochádza z malej dediny na Záhorí a jej najväčšou vášňou je šach. Figúrky jej učarovali už ako štvorročnej a dodnes sa tejto záľube venuje. Prvé ťahy ju naučil ocino a o 3 mesiace sa zúčastnila svojho prvého medzinárodného šachového turnaja, kde sa umiestnila na treťom mieste.

Tréningy a príprava ju zaviedli až na súťaže a medzinárodné podujatia, kde ju pod záštitou Slovanet Impact aktívne podporujeme.

Aj vďaka Slovanetu sa Karin zúčastnila Majstrovstiev Európskej únie Kouty nad Desnou 2017, kde získala obdivuhodné prvé miesto a Majstrovstiev Európy Riga 2018.

Na Majstrovstvách Európy mládeže v šachu 2022 v Turecku sa Karin zo 76 hráčok umiestnila na 21. mieste. Slovanet ju podporil aj na tomto významnom podujatí, ktorého sa Karin, ako 13-ročná, zúčastnila sama a bez rodičov.

Veríme, že s našou podporou bude Karin naďalej prinášať domov úspechy.

Galéria

Vanda Kračunová – mladá talentovaná plavkyňa

Vanda Kračunová je večne usmiata a mimoriadne talentovaná plavkyňa. Má 20 rokov a napriek Downovmu syndrómu pri plávaní dosahuje úctyhodné úspechy. V útlom veku zistila, že šport je jej radosťou, a tak sa mu začala naplno venovať.

V roku 2019 reprezentovala Slovensko na Špeciálnych olympijských hrách v Abú Zabí a úspešne získala dve zlaté medaily. Taktiež sa zúčastnila viacerých medzinárodných pretekov s medailovým umiestnením.

V Slovanete Vandu podporujeme a veríme, že domov prinesie ďalšiu medailu. Vanda sa totižto pripravuje na Svetové hry Špeciálnych olympiád, ktoré sa budú konať v roku 2023 v Berlíne. Pod záštitou Slovanet Impact prispievame na jej prípravu – tréningové aktivity, prenájom plaveckej dráhy, tréningy vo fitnesscentrách, fyzioterapeuta a športové potreby.

Vanda, držíme palce!

 

„Robím všetko pre to, aby som ďalej reprezentovala Slovensko.

Je to pre mňa česť.“

                                                                                                          – Vanda Kračunová

Špeciálne olympiády Slovensko

Špeciálne olympiády Slovensko je organizácia, ktorá ponúka dospelým a detským športovcom s intelektuálnym znevýhodnením príležitosti v podobe celoročných tréningov a domácich aj medzinárodných súťaží.

Pod značkou Slovanet Impact podporujeme rozvoj športovcov s intelektuálnym znevýhodnením pomocou tréningových aktivít a možnosťou účasti na podujatiach. Pre ich plnohodnotnejší život a zlepšenie zdravia vďaka športu prispievame na prenájom športovej haly, prenájom bazéna pre výukové plávanie a taktiež na tanečné lekcie v tanečnej akadémii Dansovia.

V Slovanete veríme, že aj týmto spôsobom môžu športovci s intelektuálnym znevýhodnením ukázať svoju odvahu, prežívať radosť z víťazstva a pocítiť priateľstvo.

„Svet vnímame inak, ale túžbu víťaziť máme rovnakú.“

– motto športovcov Špeciálnych olympiád Slovensko

Slovanet Impact Golf Cup 2022

Tohtoročný golfový turnaj pod záštitou projektu Slovanet Impact sa konal 6.10.2022 v rezorte Sedín vo Veľkých Úľanoch. V príjemnom prostredí golfového rezortu sa turnaja zúčastnilo 62 zástupcov našich zákazníkov, partnerov a dodávateľov, aby sa popasovali s výzvami krásneho ihriska a zabojovali o putovný pohár v jeho 16-tej edícií. Medzi účastníkmi nechýbal ani nami sponzorovaný hendikepovaný golfista Jaroslav Šalaváry. Veríme, že sa všetkým páčilo o čom svedčí aj veľa pozitívnych reakcií. Víťazom gratulujeme, ďakujeme organizátorom, golfistom za účasť a dobrú náladu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník turnaja.

Pokračujeme v podpore talentovaného golfistu

Jaroslav Šalaváry

V roku 2022 pokračujeme v podpore talentovaného, zdravotne znevýhodneného golfistu Jaroslava Šalaváryho.

Počas roka Jaroslav vytrvalo trénoval. S našou pomocou sa zúčastnil na slovenských ako aj na medzinárodných golfových turnajoch pre zdravotne hendikepovaných, na ktorých získal vynikajúce umiestnenia a dosiahol obrovské úspechy.

  1. Slovak Disabled Open 2022, Slovensko (23.-25.05.2022)

Slovenská golfová asociácia hendikepovaných usporiadala svoj prvý veľký turnaj, a to pod názvom SLOVAK DISABLED OPEN 2022 na ihrisku Red Oak v Nitre. Trval tri dni a ukázal, že golf dokážu hrať zanietene aj ľudia s obmedzeniami. Jaroslav na tomto turnaji získal 3. miesto.

  1. Czech Disabled Golf Masters, Česká republika (21.-23.06.2022)

Jaroslav Šalaváry zaznamenal na Czech Disabled Golf Masters 2022 ďalší obrovský úspech svojej golfovej kariéry!

Czech Disabled Golf Masters 2022 sa hral 21. -23. júna a išlo už o 11. ročník najvýznamnejšieho turnaja paragolfistov v Česku. Tento turnaj je súčasťou EDGA TOUR, kde sa bojovalo nielen o víťazné trofeje, ale aj o body do svetového rebríčka WR4GD. Na ihrisku v Golf Resort Black Bridge v Prahe vyhral Jaro Šalaváry 1 miesto.

  1. EDGA Dutch Disabled Open, Burggolf Golfresort de Purmer, Holandsko (04.-06.07.2022)

Začiatkom júla na turnaji EDGA Dutch Disabled Open v Holandsku Jaroslav skončil na 2. mieste.

  1. International Bavarian Championship of Disabled Golfers, GC Kitzingen, Nemecko (29.-31.07.2022)

V júli Jaroslav pokračoval ďalej do Nemecka, kde sa zúčastnil na turnaji International Bavarian Championship of Disabled Golfers. V Nemecku Kitzingene opäť zabojoval a získal 4. miesto.

  1. Giovanni Nasi International Open, Torino Golf Club, Taliansko (08.-10.09.2022)

Začiatkom septembra 2022 sa zúčastnil turnaja Giovanni Nasi International Open v Taliansku. V Talianskom Turíne Jaroslav skončil na 9. mieste.

„… môžem s určitosťou povedať len jedno. Nebyť spoločnosti Slovanet, resp. absolútne skvelých ľudí zo spoločnosti Slovanet, ktorí sú ochotní podporiť a pomôcť zdravotne postihnutým ľuďom, nemohol by som ani len snívať o úspechoch, ktoré som dosiahol a na miestach kde som bol. Z hĺbky svojho srdca úprimne ďakujem…“

Jaroslav Šalaváry

 

Máme veľkú radosť, že aj vďaka našej podpore v tomto roku Jaroslav Šalaváry získal nové skúsenosti, trofeje a dosiahol ďalšie veľké úspechy. Len tak ďalej Jaro, držíme Ti palce!

Dokumenty týkajúce sa sponzorstva

Podpora detí k športu

CK EPIC Dohňany

CK EPIC Dohňany oslavuje tento rok oficiálne 20. výročie založenia klubu. Za ten čas vychoval množstvo úspešných cyklistov a zorganizoval európsky šampionát v horskej cyklistike, či iné preteky, ktoré do tejto malej, ale úspešnej obce prilákajú desiatky amatérskych i profesionálnych cyklistov. Momentálne však v klube kladú dôraz na najmladších cyklistov. Učia ich správnym športovým návykom a prístupom.

V súčasnosti zastrešujú v klube 40 detí vo veku od 9 do 18 rokov, ktoré sa venujú cestnej, horskej, dráhovej cyklistike a cyklokrosu. V tohtoročnej sezóne získali 1. miesto v dráhovej a cestnej cyklistike, 3. miesto v horskej a 1. miesto ukončenej cyklokrosovej sezóne 2021/2022. Príprava mladých jazdcov je veľmi pestrá, nie je to len o bicyklovaní, ale organizujú zaujímavé sústredenia a ponúkajú deťom bohatý program.

My v Slovanete sa zameriavame na výchovu a chceme deti viesť a podporovať k láske k športu od úplného začiatku. Naše ciele s CK EPIC Dohňany sú rovnaké. Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli v tomto roku podporovať mladé cyklistické talenty tohto klubu.

Cyklistika vôbec nie je jednoduchý šport. Deti potrebujú na svoje fungovanie a tréningy nemalé finančné prostriedky. Samotné bicykle nie sú vôbec lacná záležitosť, deti musia meniť veľkosti veľmi často. Klub sa rodičov snaží odbremeňovať aspoň tým, že organizuje rôzne sústredenia a pripravuje ich na preteky. Finančnú podporu od Slovanetu využijú na nákup materiálu a čiastočne na pokrytie nákladov na sústredenia, ktoré ich čakajú už na jeseň. V zime majú v pláne ísť do Tatier, aby boli dobre pripravení na novú sezónu.

Cyklisti vedia, že tréningy sa často nezaobídu bez problémov. Verme, že aj vďaka rôznym iniciatívam sa cyklisti budú cítiť na ceste bezpečnejšie. Do jednej takej sa zapojil aj klub CK EPIC Dohňany a pridal sa k propagácii, nech sú všetci účastníci cestnej premávky ohľaduplnejší. Minulý rok spustili aj menšiu kampaň na podporu 1,5-metrového odstupu pre cyklistov. Kvôli lepšej osvete nosia logo 1,5 m aj na svojich dresoch.

Viac informácii o klube nájdete tu: www.ckdohnany.sk

Galéria

Olympijský deň na Špeciálnej základnej škole v Jarovniciach

Príprava žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pre reálny život a ich včlenenie sa do spoločnosti je hlavným cieľom Špeciálnej základnej školy v Jarovniciach. Na tejto základnej škole nájdete 100% žiakov rómskeho pôvodu, mentálne handicapované deti, ktoré pochádzajú z menej podnetného rodinného prostredia. O slabej motivácii rodinného zázemia hovorí aj fakt, že vyše 50% je v hmotnej núdzi.

Na jar v tomto roku nás oslovila Špeciálna ZŠ Jarovnica o pomoc a podporu pri organizácii Olympijského dňa pre žiakov ich školy.

Olympijský deň sa konal 10. júna 2022 a mal veľký úspech. Súčasťou tohto Olympijského dňa bola Olympijská hymna, zapálenie olympijského ohňa, rôzne aktivity a súťaže pre žiakov špeciálnej základnej školy, ktorí boli rozdelení do 8 stanovíšť. Na každom stanovišti mali pripravené aktivity a športové súťaže. Každé stanovište prešli žiaci zo všetkých tried. Traja najlepší z každej triedy na záver osláv Olympijského dňa boli odmenení diplomom, medailou a vecnou cenou.

Bolo nám potešením pod značkou Slovanet Impact podporiť práve týchto žiakov, ktorí majú radi športové aktivity, čerstvý vzduch a hlavne majú radosť z pohybu.

Letný tábor pre malých futbalistov

Denný futbalový tábor je určený pre deti z klubu FK Slovan Ivanka pri Dunaji. V tomto roku sme opätovne podporili klub pri organizácii denného tábora.

Denný tábor sa konal od 25.7. do 29.7.2022 v areáli futbalového klubu a bol určený deťom od 7 do 15 rokov. Deti v tábore boli zoradené do skupín v počte cca 10 detí, rozdelení podľa veku, pričom každá skupina mala spolu s trénerom svoju vlastnú farbu trička.

Program tábora bol pestrý. Každý deň deti pod vedením trénerov absolvovali rozcvičku a dve tréningové jednotky. Tieto aktivity dopĺňali aktivity ako stolové hry, futbalové kvízy, nohejbal, baseball, ale aj výlety na bicykloch do Vajnor (časť Bratislavy) a piatkové Olympijské hry a súťaže o zaujímavé ceny.

My v Slovanete sa zameriavame na výchovu a chceme deti viesť a podporovať k láske k športu.

Aj preto nás potešili fotky, ktoré sme obdržali z tohtoročného letného tábora.

Horolezec Peter Hámor

Popradčan Peter Hámor je jedným z najúspešnejších a najznámejších slovenských horolezcov. Okrem toho, že pôsobí ako skúsený horský sprievodca a inštruktor lezenia, ako jediný Slovák stál na všetkých štrnástich vrcholoch himalájskych osemtisícoviek.

HÁMOR

Horolezecká kariéra

Horolezectvu sa začal venovať v roku 1983 a už o tri roky na to sa mu podarilo vystúpiť na jeho prvý sedemtisícový vrchol. V roku 1998 sa dostal na najvyšší vrchol sveta Mount Everest a v nasledujúcich rokoch postupne stál na vrcholoch všetkých štrnástich „osemtisícoviek“. V roku 2017 zakončil túto púť výstupom na Dhaulágirí (8 167 m), čím dokončil tzv. Korunu Himalájí.

Okrem Ázie sa mu však, ako zatiaľ jedinému Slovákovi, podarilo dosiahnuť aj najvyššie vrcholy všetkých ostatných kontinentov. Taktiež drží slovenské prvenstvo v zdolaní osemtisícových vrcholov Annapurna v Nepále a Broad Peak na hranici Pakistanu a Číny.

V roku 2018 sa stal držiteľom Krištáľového krídla v kategórii šport a medzinárodný portál Explorersweb ho nedávno zaradil na 64. miesto vo svojom zozname 100 najlepších bádateľov sveta.

Himalayadventure MMXXII

Peter Hámor, úspešný slovenský alpinista a výškový horolezec, sa zúčastnil projektu s cieľom vystúpiť na tretiu najvyššiu horu sveta Kančendžongu s výškou 8 586 metrov. Peter a spolulezci Horia Colibasanu a Marius Gane vystupovali na západný vrchol Kančendžongy – Yalung Kang.

Aklimatizačné výstupy absolvovala výprava v regióne Mount Everest bez pomoci výškových nosičov a umelého kyslíka. Výstup na Yalung Kang nakoniec musel Peter kvôli začínajúcim omrzlinám vo výške 8 400 metrov prerušiť.

Peter má všetok náš obdiv za účasť v projekte Himalayadventure MMXXII. Všetci veríme, že aj s pomocou Slovanetu bude naďalej úspešne zdolávať dobrodružné expedície.

 

„Oveľa dôležitejšie ako samotné vrcholy však pre mňa boli zážitky a dobrodružstvá, ktoré som so svojimi priateľmi počas týchto výstupov zažil.“

– Peter Harmor

Galéria

Ďalšie úspechy

Aj keď hory sú a vždy budú jeho večnou vášňou, horolezectvo nie je jedinou činnosťou, ktorej sa venuje. Spolu s manželkou Marikou už od roku 1993 pravidelne organizujú Medzinárodný festival horských filmov v rodnom Poprade. Od konca 90. rokov sa podieľal na tvorbe a realizácii televíznych relácií a adrenalínových súťaží pre najväčšie slovenské a české televízie.

V minulosti taktiež organizoval sprievodné programy pre rôzne kultúrne a športové podujatia (otváracie a záverečné ceremoniály, hudobné festivaly, koncerty, divadelné predstavenia…) a od roku 2000 sa venuje aj tvorbe teambuildingov, programov pre firemné akcie a taktiež pôsobí ako inštruktor a inšpiratívny rečník – a to nielen na tému horolezectva.

Galéria

Cieľov je veľa

Ani s blížiacou sa šesťdesiatkou však Peter neplánuje spomaliť. Momentálne sa už pripravuje na novú horolezeckú sezónu a na jar plánuje výstup na tretiu najvyššiu horu sveta Kančendžongu (8 586 m), ktorá leží na hranici Nepálu s Indiou. Všetko však bude závisieť od aktuálnej pandemickej situácie vo svete.

My v Slovanete mu držíme palce a už len dúfame, že aj najnovšie dobrodružstvo sa podarí na jednotku. Sme radi, že môžeme byť jeho súčasťou.