AKTIVITY

Gratulujeme k ďalšiemu úspešnému roku Jaroslava Šalaváryho

Nami podporovaný hendikepovaný športovec Jaroslav Šalaváry aj tento rok bojoval na golfových trávnikoch po celej Európe a vyslúžil si pekné umiestnenia.

Rok odpálil na EDGA Amendoeira Faldo Course v Portugalsku, kde skončil na 13. pozícii. Neskôr si v apríli splnil sen návštevou kolísky golfu v Škótsku, kde na  EDGA St. Andrews Links Open skončil na 8. mieste.

Inšpiratívny bol pre neho taktiež EGA European Individual Championship for Golfers with Disability, kde sa porovnal so svetovou špičkou a zo 62 hráčov skončil na 34. priečke.

Avšak to, že Jaroslav patrí medzi slovenskú golfovú špičku, ukázal na golfových turnajoch ako majstrovstvá klubu RED OAK Nitra (3. miesto),  Golf Zóna Tour v Nitre (1. miesto)  KMS Golf Tour Old Lake Tata Maďarsko (1.miesto), kde sa popasoval s hráčmi bez hendikepu.

A ako sám hovorí, najväčšia bomba roka bola pre neho účasť na najprestížnejšom turnaji na Slovensku SLOVAK OPEN, kde hral medzi slovenskými a zahraničnými profesionálmi bez akýchkoľvek úľav a nechal za sebou desiatich hráčov.

Za Slovanet Impact chceme povedať veľké ĎAKUJEME a tešíme sa na ďalšie úspechy.

Galéria

Úspechy CK EPIC

Cyklistický klub Epic Dohňany má za sebou bravúrnu sezónu!

Výborné výsledky mladých cyklistov dotiahli klub do TOP 3 mládežníckych cyklistických klubov na Slovensku. Úspechy tento rok zožali na Majstrovstvách Slovenska, EYOF, ME MTB a najlepší pretekári nás reprezentovali v juniorských kategóriách aj na ME a MS. Našu podporu zužitkovali na rôznych sústredeniach na Štrbskom Plese alebo v Chorvátsku.

V rámci Slovenského pohára sa mladí športovci neostýchali ukázať svoj talent a pravidelne obsadzovali najvyššie priečky. Medzi slovenskými klubmi skončili v cestnej a dráhovej cyklistike na krásnom 2. mieste. V horskej na 3.

V Slovanet Impact sme hrdí na všetky úspechy. Ďakujeme a gratulujeme klubu za sezónu 2023 a nevieme sa dočkať, čo prinesie budúci rok.

Galéria

Podporujeme mladých žilinských volejbalistov

Žilinská univerzita v Žiline má bohatú históriu. Vďaka technickým odborom priťahuje  množstvo mladých talentovaných mužov a tým vytvára dokonalú pôdu pre kvalitný športový klub.

VO AC UNIZA Žilina je volejbalový klub, ktorého cieľom je vybudovanie stabilného, vysokoškolského volejbalového oddielu. A vychovávať hráčov do mládežníckej, ale aj mužskej reprezentácie.

Sme nesmierne hrdí, že Slovanet Impact môže podporiť Žilinskú univerzitu a jej volejbalový oddiel.

Galéria

Stojíme za majstrovským klubom Slávia UK Bratislava

Vodné pólo je najstarším kolektívnym olympijským športom. Na Slovensku má tento šport silné zastúpenie v klube Slávia UK BRatislava, ktorý za svoju 70 ročnú históriu odchoval niekoľko majstrovských tímov, či olympionikov.

Dnes združuje 10 mužských a ženských tímov vo všetkých vekových kategóriách a naďalej sa teší zo skvelých úspechov.

Nesmierne nás teší, že Slovanet Impact môže priložiť ruku k dielu a pomôcť niesť posolstvo tohto klubu naďalej. Tešíme sa na ďalšie súťaže, úspechy a to nielen ako fanúšikovia.

Galéria

OZ Šinter vedie deti k zdraviu a pohybu

Čím ďalej, tým viac musíme dbať na to, aby budúce generácie vyrástli s pozitívnym vzťahom k pohybu na čerstvom vzduchu. Digitálna doba nám hádže polená pod nohy, no vďaka OZ Šinter majú mnohé deti základných škôl zabezpečené pravidelné tréningy, pohyb, súťaže a predovšetkým poriadnu zábavu.

Okrem mimoškolských aktivít sa klub aktívne venuje basketbalovému tímu s deťmi od 7 – 15 rokov. Tí si pravidelne merajú sily na basketbalových turnajoch, ktoré organizuje medzi deviatimi základnými školami.

Sme radi, keď môžeme vidieť aktívnu prácu, ktorá deťom zlepšuje budúcnosť. Preto je Slovanet Impact hrdým sponzorom tohto projektu.

Galéria

DOBROdeň

DOBROdeň Slovanet spojil príjemné s užitočným

Dobrovoľnícka akcia DOBROdeň Slovanet, ktorá sa konala 20. októbra, vniesla do Vajnorského vinohradu trochu života a naši kolegovia pomohli s jesennými prácami, čím prispeli k zachovaniu prírodného dedičstva vinohradov, ktoré boli dlhé roky zanedbávané.

Tento dobročinný teambuilding spojil príjemné s užitočným a po náročnej práci si kolegovia oddýchli pri opekačke a ochutnávaní vín, ktoré pochádzajú práve z týchto viníc.

Slnečný deň v komunitnom vinohrade zabezpečili Slovanet Impact a Bratislavské dobrovoľnícke centrum.

 

Galéria

Pink Charity Golf

Pod občianskym združením Amazonky sa 6. októbra, na ihrisku Grafobal Group Golf Resort v Skalici, uskutočnil golfový turnaj Pink Charity Golf. Išlo o prvý golfový turnaj podporujúci činnosť občianskeho združenia žien, ktorým bola diagnostikovaná rakovina prsníka.

Toto dôležité podujatie malo za cieľ poukázať na prevenciu a včasnú diagnostiku ochorenia.

“Rakovina býva problémom najmä vtedy, keď sa nepodchytí včas. Vo väčšine prípadov je táto diagnóza pri skorom záchyte vyliečiteľná.” hovorí MUDr. Mária Rečková, PhD., riaditeľka Národného onkologického inštitútu.

Výnimočný deň plný športu zahŕňal aj bohatý sprievodný program, ako golfová akadémia či prednáška so psychologičkou na tému: Návrat do bežného života. Medzi zúčastnenými bol aj nami podporovaní golfista Jaroslav Šalaváry. Golfový deň uzavrela módna prehliadka golfového oblečenia v podaní Amazoniek.

Galéria

Slovanet Impact Golf Cup 2023

Máme za sebou ďalší vydarený ročník turnaja Slovanet Impact Golf Cup.

S našimi blízkymi partnermi, zákazníkmi a dodávateľmi sme si už 17. krát zmerali sily v golfovom turnaji, ktorý sa organizoval pod záštitou Slovanet Impact.

Tohtoročný golfový turnaj sa konal 10.10.2023 v rezorte Sedín vo Veľkých Úľanoch.

V priateľskej atmosfére sa turnaja zúčastnilo 64 zástupcov z rôznych firiem, s ktorými sme strávili príjemný deň plný športu. Medzi pozvanými nesmel chýbať nami sponzorovaný hendikepovaný golfista Jaroslav Šalaváry, ktorý na podujatí udržiaval súťaživého ducha.

Radi by sme poďakovali hlavnému partnerovi Fortinet a ďalším partnerom Mäspoma a Curaprox. Zároveň by sme sa radi poďakovali organizátorom, golfistom za účasť a dobrú náladu.

Víťazom gratulujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník turnaja.

 

Srdce šachu bije v Skalici!

Slovanet Impact je hrdým podporovateľom Chess Slovak Open, najprestížnejšieho šachového festivalu na Slovensku, ktorý sa teší uznaniu medzi elitou svetového šachu. Podujatie zaradila Medzinárodná šachová federácia medzi 25 najdôležitejších šachových turnajov v Európe a dokonca sa dostal medzi TOP 50 na celom svete.

Nezabudnuteľná atmosféra šachu sa niesla Skalicou od 19.8. do 27.8.2023. Zásluhu na úspechu tohtoročného festivalu nesú vrcholoví hráči, ako Stepan Hrbek, ktorý obsadil významné tretie miesto, talentovaný veľmajster Anton Korobov s druhým miestom a mladý, len 21-ročný  veľmajster Jerguš Pecháč, ktorý sa stal víťazom.

Chceli by sme sa poďakovať organizátorom podujatia a sme radi, že sme mohli byť jeho súčasťou.

Galéria

Podporujeme Petra Minarecha

Podporili sme hendikepovaného šampióna v boccia! Talentovaný športovec obsadil v Poľsku 2. miesto.

Sme veľmi hrdí, že sme mohli podporiť Petra Minarecha, na ceste za striebornou medailou.

Peter je 29-ročný talentovaný športovec, ktorý má od 4 mesiacov diagnostikovanú Detskú mozgovú obrnu. Už 20 rokov sa venuje  paraolympijskému športu boccia, ktorý je založená na princípe petangu. Od roku 2003 si Peter vybojoval desiatky medailí z domácich a zahraničných podujatí. Finančná podpora od Slovanet Impact mu pomohla zúčastniť sa na medzinárodnom podujatí Prometeus Cup 2023, ktoré sa konalo 18. – .25.05  2023 v Poľsku a na ktorom obsadil vynikajúce 2. Miesto.

 Petrovi ešte raz gratulujeme!

Galéria

Prvý Dobrodružný tábor pre sociálne znevýhodnené deti

dňoch 21.- 25.8 sa v bratislavskej Dúbravke uskutočnil Dobrodružný tábor pre sociálne znevýhodnené deti, ktoré organizovalo BDC. Jeho úlohou bolo priblížiť deťom svet neziskových organizácii a ponúknuť im dobrovoľnícku skúsenosť. Bol to prvý tábor takéhoto charakteru na Slovensku.

Účastníci boli prevažne deti odídencov z Ukrajiny a matiek samoživiteliek. Deťom sa predstavili vodiace psy z výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy, či umelci zo školy nového cirkusu (Cirkuskus). Okrem toho pocvičili svoju pamäť a logiku s hrami občianskeho združenia ŠkôlkárIQ a vyvenčili psíkov zo Slobody zvierat. Centrum rodiny v Dúbravke zase obdarili pomocou pri záhradných prácach a maľovaní.

Sme veľmi radi, že sme pod značkou Slovanet Impact mohli podporiť tento projekt a už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu s BDC.

Prvý dobrovoľnícky tábor na Slovensku

Slovanet Impact bude súčasťou jedinečného dobrovoľníckeho tábora pre sociálne znevýhodnené deti. Bratislavské dobrovoľnícke centrum tretí rok navštevuje školy a vedie mladých ľudí aj deti k dobrovoľníctvu.

Prostredníctvom augustového tábora budú deti spoznávať prácu neziskových organizácií. Nebude to len o zdĺhavom vysvetľovaní. Celá prezentácia bude vo forme hravých workshopov aj zábavných hier. Deti vyvenčia psíkov v Slobode zvierat, navštívia seniorovabsolvujú túru na Biele skaly.

 

Galéria

Futbalový kemp – letný tábor pre deti v Ivanke pri Dunaji

Letný tábor plný športu si tento rok užili malí aj veľkí futbalisti vďaka Futbalovému klubu Slovan Ivanka pri Dunaji. Šikovní športovci si vyskúšali dvojfázové tréningy pod vedením trénerov utužili tímového ducha rôznymi hrami. Svoje vedomosti si otestovali v súťažiach a vo futbalovom kvíze.

Teší nás, že aj Slovanet mal možnosť podporiť tento týždeň plný športu a zábavy. Veríme, že letný tábor si budú môcť  deti opäť zopakovať.

Slovenskí športovci Špeciálnych olympiád zviditeľnili Slovensko medailovými úspechmi

Dňa 26. júna 2023 sa v Berlíne uskutočnil 16. ročník Svetových hier Špeciálnych olympiád. Šport spojil na tomto mieste 7 000 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením zo 187 krajín sveta, ktorí súťažili v 26 športoch.

Slovenská výprava mala až 76 členov. Naši športoví reprezentanti priniesli domov 11 zlatých, 15 strieborných a 13 bronzových medailí.

Najúspešnejšou športovkyňou slovenskej výpravy je cyklistka Veronika Mačková, ktorá sa domov vrátila s 3 zlatými medailami. Zlato priniesol aj tenista Thomas Sebastián Márton v dvojhre mužov a aj v tímovej unifikovanej súťaži.

Výziev sa nebojí ani mladá talentovaná plavkyňa Vanda Kračunová. Vo svojej športovej kategórii zožala úspech a z Berlína si odniesla 2 bronzové medaily.

Sme radi, že pod značkou Slovanet Impact sme podporili talentovaných športovcov!

Olympijský deň na Špeciálnej základnej škole v Jarovniciach

Hlavným cieľom Špeciálnej základnej školy v Jarovniciach je príprava žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami na reálny život.

Aby sme deti motivovali a povzbudili, podporili sme Olympijský deň, ktorý organizovala Špeciálna základná škola pre svojich žiakov. Olympijský deň sa konal 6. júna 2023. Počas dňa si deti užili rôzne súťaže, aktivity, nechýbala ani olympijská hymna a zapálenie olympijského ohňa.

Do športových aktivít sa zapojilo 286 detí, ktoré súťažili v 5 kategóriách a 5 disciplínach. Na konci Olympijského dňa sa rozdalo až 75 medailí.

Bolo nám potešením pod značkou Slovanet Impact podporiť práve týchto žiakov, ktorí majú radi športové aktivity, čerstvý vzduch a hlavne majú radosť z pohybu.

Dárius Breyer a jeho úspešná sezóna

V sobotu 1. júla 2023 sa odohrali Majstrovstvá Slovenska v Bmx Race na trati v Bratislave v Rači. Po náročných a férových súbojoch sa Dáriusovi podarilo obhájiť titul majstra Slovenska v kategórií 9-ročných. Ťažké tréningy a vášeň k športu priniesli pretekárovi titul už aj minulý rok v kategórií 8-ročných.

Z Dáriusových úspechov sa úprimne tešíme.

Držíme palce pri ďalších pretekoch.

Galéria

Šachové umenie v Kremnici

Vedeli ste, že prvá písomná zmienka o hraní šachu v Kremnici je už z roku 1540? Šachový klub vznikol v roku 1935 a v súčasnosti má približne 30 členov. Šach si našiel fanúšikov aj v mladšej vekovej kategórií, keďže až jednu tretinu klubu tvorí mládež do 15 rokov.

Šachový klub CIV.SK Kremnica organizuje každý rok 5 turnajov. Z toho sú 2 medzinárodného charakteru, a to: Kremnická veža v januári a Memoriál MUDr. Kvietka v auguste. Počas roka nechýbajú ani rôzne bežné súťaže, tréningy, letné tábory šachu aj šachové výstavy.

Sme radi, že v tomto roku pod značkou Slovanet Impact podporujeme šachový klub, rovnako aj tohtoročný letný šachový tábor pre deti v Kremnici.

Darius Breyer - 1. kolo slovenského pohára Pumptrack

Počas júna sa konalo prvé kolo Slovenského pohára v Pumptrack na domácej trati PumpPark Petržalka OZ Pedal. Nový ročník priniesol nový formát súťaže a taktiež posun do staršej kategórie 9 až 12 ročných. Podujatie sa tešilo vysokej účasti vyše 100 pretekárov a náš Darius medzi staršími jazdcami obsadil veľmi pekné 3. miesto.

Gratulujeme!

Podporujeme mladých karatistov

Svetový pohár KARATE1 YOUTH LEAGUE A CORUNA patril aj mladým karatistom z ŠK REAL TEAM Trenčín. V dňoch 27. – 30. 4. 2023 sa zúčastnili pod vedením trénerov Romana Anda a Ivana Kostelného turnaja, kde sa v silnej svetovej konkurencii rozhodne nestratili.

Aké boli výsledky?

Šikovný Peter Csefalvay porazil pretekárov z Rumunska, Chorvátska, Francúzska či Holandska. Svojho premožiteľa našiel až v 5. kole, kde podľahol reprezentantovi z Talianska, čím skončil pred bránami semifinále.

Výhra v 2. kole nad španielskou súperkou patrila Lenke Melichárekovej. Ďalší pretekári Lukáš Kostelný, Pavol Csefalvay, Sofia Štefáneková a Marika Hrnčáriková súťažili rovnako odhodlane.

Tešíme sa, že Slovanet podporuje a sprevádza mladých športovcov na rôznych súťažiach.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu. Pretekári sa pripravujú na najbližšie podujatie najvyššej kategórie K1 Youth League POREČ , Chorvatsko, kde im budeme držať palce.

Galéria

Jedinečná športovkyňa – Alexandra Rexová

Silu nehľadám v komfortnej zóne, ale v prekonávaní prekážok. Lebo svet môžu meniť len ľudia, ktorí sa neboja byť veľkí.

Pod projektom Slovanet Impact úspešne pokračujeme s podporou ďalšej šikovnej športovkyne. Alexandra Rexová sa narodila so vzácnym genetickým ochorením, ktoré obmedzuje jej zrakovú ostrosť. Ochorenie Morbus Stadgard spôsobuje postupnú  stratu centrálneho videnia. Ani tento problém však nezabránil 17-ročnej Alexandre Rexovej ukázať svetu svoj talent.

Na lyžiach bola prvýkrát už ako 3-ročnárekreačne lyžuje od 7 rokov. V tomto veku rovnako začala prichádzať o zrak, čo znamenalo vzdať sa všetkých obľúbených kolektívnych športov, ako napríklad futbal, tenis a hokejbal. Ako 12-ročnú ju mama prihlásila do talentovej súťaže pre paralyžiarov, ktorá bola začiatkom jej úspešnej cesty.

Alexandra absolvovala v roku 2019 prvé preteky európskeho pohára na Slovensku. Úspešne získala 2-krát zlato1-krát striebro.

Dlhé tréningy a náročná príprava sa vyplatili. Slovenská paralyžiarka vyhrala na paralympijských hrách v Pekingu 2022 zlato a bronz. Veríme, že aj s pomocou Slovanetu bude jej cesta za ďalšími oceneniami úspešná.

Tešíme sa na umiestnenia a držíme palce.

Mladý talent – Dárius Breyer

Pod projektom Slovanet Impact aktívne podporujeme mladých športovcov. Úspešný 8-ročný Dárius patrí medzi talenty jazdiace v disciplínach BMX Race a Pumptrack. Šikovný pretekár je súčasťou športového klubu BMX klub Rača, ktorý sa venuje športovej príprave detí a mládeže.

Dárius sa už ako 5-ročný rozhodol nasledovať svojho otca, reprezentanta v BMX Race. Na jazdenie má skutočný talent, čo potvrdili aj jeho umiestnenia. Ako 7-ročný sa stal majstrom Slovenska v BMX Race 2022, celkový víťaz slovenského pohára BMX Race, víťaz slovenského pohára Pumptrackmajster Slovenska v disciplíne Pumptrack 2022.

Dárius bude mať 9 rokov až v septembri, ale to mu nebráni v motivácii a bojovnosti. Má za sebou kvalitnú zimnú prípravu, kde trénoval viac krát týždenne v každom počasí, v telocvični naberal silu. Sezónu bude mať ťažkú, pretože na Slovensku bude jazdiť v kat. 9-10 ročných (BMX Race) a 9-12 ročných (Pumptrack).

Dáriusa čakajú v roku 2023 podujatia, ako napríklad Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov a aj Majstrovstvá Slovenska družstiev a tréningové kempy, ktorých sa zúčastní aj vďaka projektu Slovanet Impact.

Prvé preteky sezóny 2023 má Dárius za sebou. Zúčastnil sa 1. a 2. kola Slovenského pohára v Bmx Race v Dunajskej Lužnej. V novej kategórii 9 a 10 ročných chlapcov sa už ako 8 ročný prebojoval do finále. Získal úctyhodné 5. a 8. miesto. S novými skúsenosťami a motiváciou sa púšťa do ďalších tréningov a pretekov.

Jeho cieľ je jasný, dostať sa na olympijské hry a byť lepší, ako aktuálny olympijský víťaz BMX Race – Niek Kimmann z Holandska (OH 2020).

Talentovanému Dáriusovi držíme palce a tešíme sa na ďalšie skvelé umiestnenia.

Ako pokračuje podpora šikovného pretekára Dáriusa Breyera?

Dárius nenecháva nič na náhodu. V dňoch 6. a 7. mája 2023 absolvoval dvojfázový tréning na pumptrackových dráhach v Bratislave v Petržalke a v Báhoni, kde sa budú konať preteky zaradené do Slovenského pohára.

 

Najbližšie preteky PUMPTRACK čakajú Dáriusa v Kálnici na Bikefeste už 2. júna 2023. Nasledovať bude ešte niekoľko intenzívnych tréningov pred účasťou na Slovenskom pohári 2023 PUMPTRACK RACE, ktorý sa bude konať:

 • kolo: 17.6.2023, BA – Petržalk
 • kolo: 24.6.2023, Veľké Zálužie
 • kolo: 15.7.2023, Báhoň – Panšula bike park

Veríme, že aj s podporou Slovanetu bude Dáriusova sezóna úspešná.

Talentovaný a šikovný pretekár Dárius Breyer

Podporujeme mladých karatistov

Karate poznáme ako bojové umenie určené na sebaobranu. Tradičná športová disciplína z Japonska prináša navyše aj mnoho zdravotných benefitov. Dnes domáce a medzinárodné súťaže spájajú nadšencov po celom svete. Na Slovensku tento japonský šport sprostredkováva mladým talentom aj ŠK REAL TEAM Trenčín.

Pod projektom Slovanet Impact aktívne podporujeme mladých karatistov z ŠK REAL TEAM Trenčín. Tím sprevádzame pri európskych aj svetových karate podujatiach, kde sa môžu bezproblémovo porovnávať s najlepšími pretekármi.

Športovci už majú prvé februárové podujatie za sebou, kde obsadili veľmi slušné umiestnenia. Na 43. ročníku GRAND PRINX Slovakia v NTC Bratislava bojovali v silnej konkurencii pretekárov z 28 štátov pod vedením skúsených trénerov.

Za pomoci Slovanet Impact sa karatisti zúčastnia aj ďalších podujatí:

 • Karate1 Youth League, Španielsko
 • Karate1 Youth League, Chorvátsko
 • Croatia Open, Chorvátsko
 • Polish Open, Poľsko
 • Hungarian Open Grand Prix, Maďarsko
 • Karate1 Youth League, Taliansko

Držíme palce pri nadchádzajúcich súťažiach a tešíme sa na ďalšie úspešné priečky.

Galéria

Špeciálne olympiády Slovensko

Špeciálne olympiády Slovensko organizujú tento rok podujatia: Majstrovstvá Slovenska v 22 športoch, projekty Mladí športovci pre deti od 2-12 rokov a Tréningový program motorických zručností určený pre deti s viacnásobným znevýhodnením.

Podpora aktívneho rozvoja športovcov s intelektuálnym znevýhodnením pomocou tréningových aktivít a možnosťou účasti na športových podujatiach pokračuje pod značkou Slovanet Impact aj v roku 2023.

Prispievame na podporu celoročných podujatí, ako tanečné, gymnastické, plavecké tréningy a športovú všeobecnú prípravu (Cvičenie DoFE).

Mladí športovci a deti do 12 rokov sa pod značkou Slovanet Impact v roku 2023 zúčastnia rôznych podujatí, ako napríklad:

 • 3. MSR FLOORBAL – Modra
 • 3. MEDIA DAY – Mladí športovci – Bratislava
 • Marec 2023 TANEC Dansovia Bratislava
 • 5. MSR BOCCIA Bratislava
 • -19. 9. MSR ATLETIKA – Košice
 • 10. PLÁVANIE o pohár ŠOS FTVŠ, Bratislava
 • 10. MSR CYKLISTIKA – Orechová Potôň
 • 11. MSR KRASO a RÝCHLOKORČUĽOVANIE – Prešov
 • 11. O pohár ŠOS STOLNÝ TENIS – Bytča

Všetkým zúčastneným budeme držať palce a tešíme sa na výsledky!

Mladá talentovaná plavkyňa – Vanda Kračunová

Špeciálne olympiády Slovensko v máji tohto roku pripravujú doteraz ich najväčšiu výpravu. Svetových hier Špeciálnych olympiád, ktoré sa budú konať v júni 2023 v Berlíne, sa zúčastní 81 členov. Medzi najväčšie hviezdy bude patriť aj plavkyňa Vanda Kračunová.

Vanda sa zúčastnila Národných hier v Banskej Bystrici, kde sa ako víťaz svojej kategórie prebojovala na Svetové hry Špeciálnych olympiád v Berlíne. Vanda sa koncom minulého roka musela popasovať so zdravotnými problémami, ktoré sa bohužiaľ nezaobišli bez operácie. Dnes už Vanda naplno trénuje a pripravuje sa na ďalšie plavecké úspechy.

Začiatkom februára už absolvovala inkluzívne preteky v Spišskej Novej Vsi, kde pretekala na domácej pôde. Vanda plánuje naďalej dvojfázovo trénovať a zúčastňovať sa pretekov na Slovensku či v zahraničí.

Veríme, že aj vďaka pomoci pod značkou Slovanet Impact v Berlíne dosiahne veľké úspechy!

Galéria

CK EPIC Dohňany – podpora mladých cyklistov

Pod projektom Slovanet Impact aktívne pokračujeme s podporou mladých cyklistov z klubu CK EPIC Dohňany aj v roku 2023. Cyklo talenty čaká nová sezóna a množstvo pretekov v štyroch disciplínach – cestná, horská cyklistika, na dráhe a v cyklokrose. Šikovných cyklistov bude Slovanet podporovať aj na Majstrovstvách Slovenska, na ktoré sa už teraz poctivo pripravujú. Počas zimných mesiacov sa zúčastnili viacerých sústredení, na ktorých pracovali na svojich schopnostiach.

Turistické sústredenie na Vršatci

Počas prvého februárového víkendu sa deti zúčastnili turistického sústredenia na Vršatci. Aktivity boli zamerané na zlepšenie kondičných schopností a upevnenie tímového ducha. Deti prešli 35 km a zdolali 1510 výškových metrov. Nezabudlo sa ani na zábavu, ktorú si deti vďaka snehu užili naplno.

Technické sústredenie v Topoľčiankach

Mladí cyklisti využili tréningové centrum v Topoľčiankach na získanie potrebných zručností pre novú sezónu. Dva víkendy sa venovali zlepšovaniu techniky na umelých aj prírodných prekážkach. Technické zručnosti využijú v novej sezóne predovšetkým cyklisti v disciplínach MTB XCO a cyklokrose.

Vytrvalostné sústredenie na Štrbskom Plese

Pre zlepšenie všeobecnej vytrvalosti absolvovalo 17 športovcov aktívne sústredenie na Štrbskom Plese. Mladých cyklistov čakali túry, vychádzky a dvojfázové tréningy na bežkách. Celkovo úspešne odtrénovali 25 hodín. Najvýkonnejší športovci prešli v priemere až 200 km.

Športové talenty čakajú ďalšie sústredenia na dráhe Motol Praha, sústredenie na bežkách na Štrbskom Plese a sústredenie na cestných bicykloch v Chorvátsku.

Na zlepšovaní výkonov mladých cyklistov sa podieľa aj Slovanet. Pod záštitou projektu Slovanet Impact pokrývame časť výroby cyklistických dresov a sústredení.

Jaroslav Šalaváry

V podpore talentovaného a zdravotne znevýhodneného golfistu, Jaroslava Šalaváryho, pokračujeme aj v ďalšom roku. Veríme, že vášeň ku golfu, poctivé tréningy a veľké plány prinesú Jarovi aj s podporou Slovanetu pod značkou Slovanet Impact v roku 2023 úspechy na slovenských a medzinárodných podujatiach.

Aké ďalšie podujatia a turnaje čakajú golfistu Jaroslava Šalaváryho?

 • Scotland Links Open, Škótsko
 • Czech Disabled Masters, Česká republika
 • EGA European Individual Championship for Golfers with Disability, Holandsko
 • Czech Disabled Open, Česká republika
 • Giovanni Nasi & Diasorin, Taliansko
 • Dinamax Tour, Slovensko
 • KMS Tour, Slovensko

Držíme palce a tešíme sa na trofeje!

Amendoeira Golf Resort, Portugalsko

Jaroslav odštartoval začiatok roka 2023 v Portugalsku. Zúčastnil sa golfového podujatia v Amendoeira Golf Resort, kde sa umiestnil na úctyhodnom 14. mieste z celkových 68. miest.

Na podujatie prišli konkurenti napríklad z Anglicka, Škótska, Írska, Holandska, Švédska, Francúzska, Nemecka, Portugalska, Švajčiarska a ďalších krajín.