AKTIVITY

Podporujeme mladých karatistov

Karate poznáme ako bojové umenie určené na sebaobranu. Tradičná športová disciplína z Japonska prináša navyše aj mnoho zdravotných benefitov. Dnes domáce a medzinárodné súťaže spájajú nadšencov po celom svete. Na Slovensku tento japonský šport sprostredkováva mladým talentom aj ŠK REAL TEAM Trenčín.

Pod projektom Slovanet Impact aktívne podporujeme mladých karatistov z ŠK REAL TEAM Trenčín. Tím sprevádzame pri európskych aj svetových karate podujatiach, kde sa môžu bezproblémovo porovnávať s najlepšími pretekármi.

Športovci už majú prvé februárové podujatie za sebou, kde obsadili veľmi slušné umiestnenia. Na 43. ročníku GRAND PRINX Slovakia v NTC Bratislava bojovali v silnej konkurencii pretekárov z 28 štátov pod vedením skúsených trénerov.

Za pomoci Slovanet Impact sa karatisti zúčastnia aj ďalších podujatí:

 • Karate1 Youth League, Španielsko
 • Karate1 Youth League, Chorvátsko
 • Croatia Open, Chorvátsko
 • Polish Open, Poľsko
 • Hungarian Open Grand Prix, Maďarsko
 • Karate1 Youth League, Taliansko

Držíme palce pri nadchádzajúcich súťažiach a tešíme sa na ďalšie úspešné priečky.

Galéria

Špeciálne olympiády Slovensko

Špeciálne olympiády Slovensko organizujú tento rok podujatia: Majstrovstvá Slovenska v 22 športoch, projekty Mladí športovci pre deti od 2-12 rokov a Tréningový program motorických zručností určený pre deti s viacnásobným znevýhodnením.

Podpora aktívneho rozvoja športovcov s intelektuálnym znevýhodnením pomocou tréningových aktivít a možnosťou účasti na športových podujatiach pokračuje pod značkou Slovanet Impact aj v roku 2023.

Prispievame na podporu celoročných podujatí, ako tanečné, gymnastické, plavecké tréningy a športovú všeobecnú prípravu (Cvičenie DoFE).

Mladí športovci a deti do 12 rokov sa pod značkou Slovanet Impact v roku 2023 zúčastnia rôznych podujatí, ako napríklad:

 • 3. MSR FLOORBAL – Modra
 • 3. MEDIA DAY – Mladí športovci – Bratislava
 • Marec 2023 TANEC Dansovia Bratislava
 • 5. MSR BOCCIA Bratislava
 • -19. 9. MSR ATLETIKA – Košice
 • 10. PLÁVANIE o pohár ŠOS FTVŠ, Bratislava
 • 10. MSR CYKLISTIKA – Orechová Potôň
 • 11. MSR KRASO a RÝCHLOKORČUĽOVANIE – Prešov
 • 11. O pohár ŠOS STOLNÝ TENIS – Bytča

Všetkým zúčastneným budeme držať palce a tešíme sa na výsledky!

Mladá talentovaná plavkyňa – Vanda Kračunová

Špeciálne olympiády Slovensko v máji tohto roku pripravujú doteraz ich najväčšiu výpravu. Svetových hier Špeciálnych olympiád, ktoré sa budú konať v júni 2023 v Berlíne, sa zúčastní 81 členov. Medzi najväčšie hviezdy bude patriť aj plavkyňa Vanda Kračunová.

Vanda sa zúčastnila Národných hier v Banskej Bystrici, kde sa ako víťaz svojej kategórie prebojovala na Svetové hry Špeciálnych olympiád v Berlíne. Vanda sa koncom minulého roka musela popasovať so zdravotnými problémami, ktoré sa bohužiaľ nezaobišli bez operácie. Dnes už Vanda naplno trénuje a pripravuje sa na ďalšie plavecké úspechy.

Začiatkom februára už absolvovala inkluzívne preteky v Spišskej Novej Vsi, kde pretekala na domácej pôde. Vanda plánuje naďalej dvojfázovo trénovať a zúčastňovať sa pretekov na Slovensku či v zahraničí.

Veríme, že aj vďaka pomoci pod značkou Slovanet Impact v Berlíne dosiahne veľké úspechy!

Galéria

CK EPIC Dohňany – podpora mladých cyklistov

Pod projektom Slovanet Impact aktívne pokračujeme s podporou mladých cyklistov z klubu CK EPIC Dohňany aj v roku 2023. Cyklo talenty čaká nová sezóna a množstvo pretekov v štyroch disciplínach – cestná, horská cyklistika, na dráhe a v cyklokrose. Šikovných cyklistov bude Slovanet podporovať aj na Majstrovstvách Slovenska, na ktoré sa už teraz poctivo pripravujú. Počas zimných mesiacov sa zúčastnili viacerých sústredení, na ktorých pracovali na svojich schopnostiach.

Turistické sústredenie na Vršatci

Počas prvého februárového víkendu sa deti zúčastnili turistického sústredenia na Vršatci. Aktivity boli zamerané na zlepšenie kondičných schopností a upevnenie tímového ducha. Deti prešli 35 km a zdolali 1510 výškových metrov. Nezabudlo sa ani na zábavu, ktorú si deti vďaka snehu užili naplno.

Technické sústredenie v Topoľčiankach

Mladí cyklisti využili tréningové centrum v Topoľčiankach na získanie potrebných zručností pre novú sezónu. Dva víkendy sa venovali zlepšovaniu techniky na umelých aj prírodných prekážkach. Technické zručnosti využijú v novej sezóne predovšetkým cyklisti v disciplínach MTB XCO a cyklokrose.

Vytrvalostné sústredenie na Štrbskom Plese

Pre zlepšenie všeobecnej vytrvalosti absolvovalo 17 športovcov aktívne sústredenie na Štrbskom Plese. Mladých cyklistov čakali túry, vychádzky a dvojfázové tréningy na bežkách. Celkovo úspešne odtrénovali 25 hodín. Najvýkonnejší športovci prešli v priemere až 200 km.

Športové talenty čakajú ďalšie sústredenia na dráhe Motol Praha, sústredenie na bežkách na Štrbskom Plese a sústredenie na cestných bicykloch v Chorvátsku.

Na zlepšovaní výkonov mladých cyklistov sa podieľa aj Slovanet. Pod záštitou projektu Slovanet Impact pokrývame časť výroby cyklistických dresov a sústredení.

Jaroslav Šalaváry

V podpore talentovaného a zdravotne znevýhodneného golfistu, Jaroslava Šalaváryho, pokračujeme aj v ďalšom roku. Veríme, že vášeň ku golfu, poctivé tréningy a veľké plány prinesú Jarovi aj s podporou Slovanetu pod značkou Slovanet Impact v roku 2023 úspechy na slovenských a medzinárodných podujatiach.

Aké ďalšie podujatia a turnaje čakajú golfistu Jaroslava Šalaváryho?

 • Scotland Links Open, Škótsko
 • Czech Disabled Masters, Česká republika
 • EGA European Individual Championship for Golfers with Disability, Holandsko
 • Czech Disabled Open, Česká republika
 • Giovanni Nasi & Diasorin, Taliansko
 • Dinamax Tour, Slovensko
 • KMS Tour, Slovensko

Držíme palce a tešíme sa na trofeje!

Amendoeira Golf Resort, Portugalsko

Jaroslav odštartoval začiatok roka 2023 v Portugalsku. Zúčastnil sa golfového podujatia v Amendoeira Golf Resort, kde sa umiestnil na úctyhodnom 14. mieste z celkových 68. miest.

Na podujatie prišli konkurenti napríklad z Anglicka, Škótska, Írska, Holandska, Švédska, Francúzska, Nemecka, Portugalska, Švajčiarska a ďalších krajín.