AKTIVITY

Úspechy mladého Dáriusa pokračujú!

Až 900 jazdcov sa zúčastnilo veľkého európskeho preteku EP BMX Benátky nad Jizerou. Dárius ukázal, že bol na početnú konkurenciu dobre pripravený. V jeho kategórii chlapcov do 10 rokov sa oba dni prebojoval do štvrťfinále.

Tretí deň mu ušla prvá 16-tka len o malý kúsok. Dáriusov jazdecký prejav bol naozaj na jednotku a z neúspechu si ťažkú hlavu nerobí. Získal cenné skúsenosti, ktoré mieni zúžitkovať v ďalšom preteku.

Galéria

Fox Ski Academy Slovakia zaklincovala sezónu zlatom!

Mladí lyžiari ukázali, že sú skutočne najlepší! Sezónu 2023/24 zakončili naozaj veľkolepo, a to DVOJITÝM víťazstvom tímov žiakov a predžiakov Pohára zväzu slovenského lyžovania.

Tím žiakov si vytvoril poriadny bodový náskok hneď zo začiatku a vo finále pohára, ktoré sa konalo 17. a 18. marca v Jasnej, si cennými bodmi len potvrdili svoje víťazstvo. V oboch obrovských slalomoch si klub vydobyl cez náročnú konkurenciu dve pódiá.

Zverovka-Spálená hostila mladších predžiakov v slalome a následne v obrovskom slalome. Ani nepriaznivé počasie nezlomilo ich súťaživosť. V oboch kategóriách pretekári absolútne dominovali a získali prvé priečky.

 

Zlatému klubu a všetkým členom gratulujeme a tešíme sa na ich ďalšie úspechy!

Galéria

Volejbalisti zo Žiliny naďalej tvrdo bojujú

Pre mužský tím VO AC UNIZA Žilina začala sezóna 2023/20234 veľmi dobre. Výbornej partii hráčov sa zo začiatku darilo šplhať v tabuľke a po šiestom kole stále bojovali o vedúcu pozíciu. Avšak, tím dobehlo viacero zranení a odrazilo sa to aj na výsledkoch. Nasledovala séria desiatich prehier, ktoré vôbec neboli príjemné.

Aj napriek tomu tím bojoval o prvú štvorku, ktorú sa mu podarilo dosiahnuť po výhre nad Trnavou. To je pre Žilinčanov veľký úspech a v nadstavbovej časti ich čakajú neľahké zápasy proti trom najlepším tímom.

Celý tím Slovanet Impact drží palce a nevie sa dočkať ďalších výsledkov. Do toho!

Galéria

Kamila si vo Varšave vybehla 38 poschodí hneď dvakrát

Také boli preteky svetového pohára v towerrunningu, počas ktorého museli pretekári po schodoch zdolať budovu Rondo 1.

Naša talentovaná Kamila Chomaničová si držala po prvom behu úžasné 2. miesto. Avšak pri druhom výstupe sa jej nepodarilo udržať tempo a skončila nakoniec na 5. mieste, čo si tiež zaslúži obdiv.

Podarilo sa jej tak získať cenné body do kvalifikácie na majstrovstvá sveta.

Ďakujeme ti Kamila za reprezentáciu a tešíme sa na ďalšie úspechy!

Galéria

Posolstvo hokejového klubu môže siahať ďaleko za ľadovú plochu

Mládežnícky hokejový klub Nové Mesto nad Váhom sa venuje deťom vo veku od 4 do 18 rokov. Ich vízia však nie je len o športe, ale o komplexnej výchove a vývine mladých ľudí v spoločnosti.

Túto víziu odzrkadľujú aj hodnoty klubu, ktorými sú radosť, odvaha, rešpekt a dôvera. Tento národný šport sa klub snaží sprístupniť čo najviac deťom. Aj preto im zabezpečuje hokejovú a brankársku výstroj.

Klub verí, že možnosť športovať si zaslúži každý. Preto spolupracuje s detským domovom v Novom Meste nad Váhom, ktorému poskytuje všetky služby bezplatne.

Najväčšiu radosť máme zo spoluprác, ktoré majú skutočný, pozitívny dopad na ľudí. Preto Slovanet Impact hrdo podporuje hokejový klub Nové Mesto nad Váhom.

Galéria

Slovanet Impact strávi rok 2024 aj na žinenkách

Disciplína, šport, súlad tela a mysle. Aj také je karate. Mladí bojovníci z ŠK REAL TEAM Trenčín si určite zaslúžia vašu pozornosť. Zverenci každoročne získavajú na Slovensku umiestnenia vo všetkých vekových kategóriách. Petrovi Cséfalvavovi sa dokonca podarilo prebojovať až na Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov U21 v Gruzínsku, kde obsadil chvályhodné 9. miesto.

Veríme že ani v tejto sezóne im nebude chýbať disciplína a chuť zápasiť a prinesú do Trenčína veľa víťazstiev.

Galéria

Kamila si pripísala ďalší skvelý úspech!

Bežkyňa towerruningu Kamila Chomaničová, ktorú podporuje Slovanet Impact, sa nedávno zúčastnila preteku v Dubaji, kde vybehla na 42. poschodie hotela Media One. Spomedzi svetových mien v disciplíne sa Kamila prebojovala na 2. miesto.

Kamilu tento rok ešte čakajú majstrovstvá sveta v Taiwane a veríme, že po nich budeme môcť zdieľať podobne radostnú novinku.

Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie úspechy.

Galéria

Jaroslav Šalaváry posiela slnečné pozdravy z Portugalska

No nebol sa iba opaľovať. Golfista tam započal tohtoročnú sezónu a zimnú prípravu. V rámci nej sa popasoval s medzináronými hráčmi na turnaji asociácie EDGA, ktorá pomáha jednotlivcom s hendikepom nájsť potešenie v golfe. Z prvej súťaže si odniesol  10. miesto a v druhej skončil na 17. priečke.

Jaroslav to však hodnotí pozitívne. Podľa jeho slov aspoň vie, na čom má pracovať a zimná príprava bola fantastická.

Z toho sa veľmi tešíme a prajeme veľa šťastia v tohtoročnej sezóne.

Galéria

Deti je potrebné učiť aj o inkluzivite

Na túto dôležitú úlohu sa podujal nami podporovaný hendikepovaný golfista Jaroslav Šalaváry. Na základnej škole v Želiezovciach prednášal žiakom 3., 4., a 5. ročníka o tom, ako môžu ľudia so zdravotným postihnutím dosiahnuť veľké veci.

Pred 120 deťmi prednášal aj Jaroslavov kamarát, športovec Adrián Ďurček, ktorý okrem paragolfu reprezentuje Slovensko aj v curlingu. Podľa jeho slov boli deti úžasné a Jaroslav dostal vzápätí pozvanie aj na ďalšie kolo prednášok pre starších žiakov.

Galéria

Pod naše krídla sme privítali mladých zjazdárov

Fox Ski Academy Slovakia je domovom športovej prípravy v zjazdovom lyžovaní, ktorý sa venuje deťom od 5 do 21 rokov a má už 64 pretekárov. Aj keď klub samotný je ešte mladý, od roku 2019 stihol pripraviť skutočných šampiónov, ktorí reprezentovali Slovensko u nás a v zahraničí.

Klub sa môže pýšiť víťazkou celkového hodnotenia pohára žiakov ZSL v sezóne 22/23, víťazkou Interkritéria vo Vrátnej doline v obrovskom slalome s medzinárodnou účasťou. A predžiaci sa umiestnili v minulej sezóne na peknom 2. mieste celkového hodnotenia. Naopak, tím žiakov dominoval od sezóny 2020 do 2022, v ktorých obsadili prvé miesta a v prebiehajúcom hodnotení ašpirujú na ďalšie víťazstvo. Mladí zjazdári okúsili aj medzinárodné súťaže a Slovensko reprezentovali na podujatiach MSJ, EYOF v Tarvisiu či YOG v Kórei, ktoré patria medzi najvýznamnejšie súťaže sveta.

Veríme, že Slovanet Impact pomôže klubu vo výchove talentovaných pretekárov, ktorí budú dobíjať svahy u nás a vo svete.

Galéria

Alexandra Rexova zbiera pódiá na každom štarte

Sme veľmi radi, že sa môžeme podeliť o úspechy výnimočnej športovkyne, ktorá za poslednú sezónu dokázala niečo neuveriteľné.

9 štartov, 9 pódii – toto je bilancia slabovidiacej paralyžiarky, ktorá pokračuje v tradícii úspešných slovenských lyžiarok.

St. Moritz:
Zjazd – 1x zlato a 1x bronz.

Steinach:
Super G – 2x striebro.
Obrovský slalom – 1x bronz.

Vesonazz:
Super G – 1x zlato.
Obrovský slalom – 2x striebro.
Slalom – 1x striebro.

Výsledky hovoria za všetko. Ďakujeme ti Alexandra a tešíme sa na ďalšiu sezónu.

Galéria

Aj tento rok spolupracujeme s klubom CK Epic

Rok 2024 bude pre juniorskú cyklistiku epický!

V roku 2024 budeme pokračovať v spolupráci s mladými, talentovanými cyklistami z CK Epic, ktorý sa vyšplhal do TOP 3 cyklistických klubov na Slovensku.

Tento legendárny klub si rok čo rok odnáša víťazstvá a obsadzuje najvyššie priečky nielen na domácich, ale aj zahraničných pretekoch. V kategóriách horskej a cestnej cyklistiky patrí k naozajstným špičkám a jeho juniorskí reprezentanti sa pravidelne zúčastňujú majstrovstiev Slovenska a Európy.

V zime na chvíľu vymanili kolesá za lyže a poslali pozdrav zo sústredenia.

Sme veľmi radi, že môžeme podporovať týchto odhodlaných a talentovaných športovcov aj naďalej.

Galéria

Pokračujeme v podpore mladého slovenského majstra

Dárius Breyer sa už v 9 rokoch môže pýšiť titulom majstra Slovenska v BMX Race. S talentovaným pretekárom sa chystáme spolupracovať aj tento rok, v ktorom ho čaká niekoľko pretekov.

Mladý závodník sa chystá obhájiť spomínaný titul v kategórii jednotlivcov v BMX Race. Okrem toho sa zúčastní aj majstrovstiev Slovenska a Česka v Pumptracku. Séria pretekov ho zavedie aj do Alpe Adria Cup, ktorý sa bude konať v Slovinsku, Maďarsku a Rakúsku.

Dárius nenecháva veci na náhodu a už pracuje na svojej kondičke v telocvični a v BMX hale pod záštitou klubu BMX Rača.

Každý skutočný talent si zaslúži pozornosť a tešíme sa na Dáriusove ďalšie úspechy.

Galéria

Martina Hudáčka privítame pod krídlami Slovanet Impact

Tešíme sa z ďalšieho talentu!

16-ročný Martin Hudáček sa venuje rýchlokorčuľovaniu už tri roky. Navštevuje rýchlokorčuliarsky klub PRK Prešov a tento rok si plánuje zlepšiť časy vo všetkých tratiach a to 500m, 777m, 1000m a 1500m. Patrí medzi zdravotne znevýhodnených športovcov s autizmom. Napriek tomu získal veľmi pekné výsledky aj medzi zdravými súpermi. Jeho veľkým úspechom je 4. miesto v kategórii Muži B junior v Chorvátskom Záhrebe.

Rád by sa aj v tejto sezóne zúčastnil viacerých pretekov a sústredení v zahraničí. Slovanet Impact Martina v tomto roku podporí na ceste na Zimné svetové hry v Turíne 2025.

Galéria

Slovanet Impact pokračuje v podpore Špeciálnej olympiády Slovensko

Organizácia Špeciálne olympiády Slovensko poskytuje celoročný cyklus tréningov pre ľudí s intelektuálnym znevýhodnením. Organizuje pre nich domáce aj medzinárodné súťaže v rôznych olympijských i neolympijských športoch, na ktorých majú možnosť ukázať svoj talent, odvahu a radosť z víťazstva.

V priateľskej atmosfére a kruhu rodiny ponúka organizácia možnosť rozvíjať sa v 22 športoch. Už vo februári organizujú Zimné národné hry Špeciálnych olympiád Slovensko, ktoré budú kvalifikačnými pretekmi na Zimné svetové hry Špeciálnych olympiád v Turíne 2025.

Slovanet Impact aj v roku 2024 podporuje Špeciálne olympiády Slovensko a pomáha silou športu vytvárať nové príležitosti na rozvoj fyzických a duševných schopností u detí a dospelých s intelektuálnym znevýhodnením.

Galéria

Podporujeme nadanú športovkyňu Kamilu Chomaničovú

Kamila Chomaničová je nadaná športovkyňa, ktorá si vyskúšala futbal, cyklistiku, stolný tenis či šerm. Počas štúdia na Farmaceutickej fakulte sa dostala aj k behu a v rámci neho prvý krát okúsila towerruning, t. j. beh do schodov.

Tento šport ju natoľko očaril, že je v súčasnosti 7-násobnou majsterkou SR a víťazka svetového towerrunningového pohára 2022. V tom istom roku skončila po výstupe na ikonický Empire State Building v New Yorku na 5. Mieste. Medzi ďalšie výstupy, ktoré Kamila zdolala patria Eiffelova veža alebo Shanghai Tower. Práve cestovanie je pre ňu najväčším motivátorom.

V roku 2024 sa aj vďaka podpore Slovanet Impact chystá na majstrovstvá sveta v Taiwane, kde sa chce nielen kvalifikovať, ale aj čo najlepšie umiestniť. V rámci Slovenska by rada obhájila titul majsterky SR a na svetovom pohári umiestnenie z minulej sezóny.

Galéria

Nový rok Jaroslava Šalaváryho

Aj tento rok budeme sprevádzať Jaroslava Šalaváryho na golfových ihriskách.

Talentovaný, zdravotne znevýhodnený golfista Jaroslav Šalaváry žal minulý rok úspechy na turnajoch u nás a po celej Európe. Sme veľmi radi, že sme mohli byť pri tom a sme ešte radšej, že ho budeme podporovať na zelených trávnikoch aj v roku 2024.

Tento rok má športovec veľké plány. Nezaháľal a január odštartoval tréningom v Portugalsku. S tvrdou prípravou mieri pokračovať počas celého roka. Za našej pomoci ho čaká niekoľko vybraných slovenských, ale aj medzinárodných turnajov.

  1. Scottish Open, 08.-10.05. 2024 Cardona Golf Course
  2. Giovanni Nasi Diasorin Cup, 19.-21.09. 2024 Circolo Golf Torinola Mandria
  3. Dynamax golf tour, RED OAK Nitra 2024
  4. KMS Tour, rôzne ihriská po Slovensku 2024
  5. AUDI Quattro Cup, Grey Bear Tále 2024

Veríme, že Jaroslava ani v roku 2024 neopustí jeho elán a bude naďalej úspešný. Prajeme veľa šťastia!

Galéria