AKTIVITY

Martina Hudáčka privítame pod krídlami Slovanet Impact

Tešíme sa z ďalšieho talentu!

16-ročný Martin Hudáček sa venuje rýchlokorčuľovaniu už tri roky. Navštevuje rýchlokorčuliarsky klub PRK Prešov a tento rok si plánuje zlepšiť časy vo všetkých tratiach a to 500m, 777m, 1000m a 1500m. Patrí medzi zdravotne znevýhodnených športovcov s autizmom. Napriek tomu získal veľmi pekné výsledky aj medzi zdravými súpermi. Jeho veľkým úspechom je 4. miesto v kategórii Muži B junior v Chorvátskom Záhrebe.

Rád by sa aj v tejto sezóne zúčastnil viacerých pretekov a sústredení v zahraničí. Slovanet Impact Martina v tomto roku podporí na ceste na Zimné svetové hry v Turíne 2025.

Galéria

Slovanet Impact pokračuje v podpore Špeciálnej olympiády Slovensko

Organizácia Špeciálne olympiády Slovensko poskytuje celoročný cyklus tréningov pre ľudí s intelektuálnym znevýhodnením. Organizuje pre nich domáce aj medzinárodné súťaže v rôznych olympijských i neolympijských športoch, na ktorých majú možnosť ukázať svoj talent, odvahu a radosť z víťazstva.

V priateľskej atmosfére a kruhu rodiny ponúka organizácia možnosť rozvíjať sa v 22 športoch. Už vo februári organizujú Zimné národné hry Špeciálnych olympiád Slovensko, ktoré budú kvalifikačnými pretekmi na Zimné svetové hry Špeciálnych olympiád v Turíne 2025.

Slovanet Impact aj v roku 2024 podporuje Špeciálne olympiády Slovensko a pomáha silou športu vytvárať nové príležitosti na rozvoj fyzických a duševných schopností u detí a dospelých s intelektuálnym znevýhodnením.

Galéria

Podporujeme nadanú športovkyňu Kamilu Chomaničovú

Kamila Chomaničová je nadaná športovkyňa, ktorá si vyskúšala futbal, cyklistiku, stolný tenis či šerm. Počas štúdia na Farmaceutickej fakulte sa dostala aj k behu a v rámci neho prvý krát okúsila towerruning, t. j. beh do schodov.

Tento šport ju natoľko očaril, že je v súčasnosti 7-násobnou majsterkou SR a víťazka svetového towerrunningového pohára 2022. V tom istom roku skončila po výstupe na ikonický Empire State Building v New Yorku na 5. Mieste. Medzi ďalšie výstupy, ktoré Kamila zdolala patria Eiffelova veža alebo Shanghai Tower. Práve cestovanie je pre ňu najväčším motivátorom.

V roku 2024 sa aj vďaka podpore Slovanet Impact chystá na majstrovstvá sveta v Taiwane, kde sa chce nielen kvalifikovať, ale aj čo najlepšie umiestniť. V rámci Slovenska by rada obhájila titul majsterky SR a na svetovom pohári umiestnenie z minulej sezóny.

Galéria

Nový rok Jaroslava Šalaváryho

Aj tento rok budeme sprevádzať Jaroslava Šalaváryho na golfových ihriskách.

Talentovaný, zdravotne znevýhodnený golfista Jaroslav Šalaváry žal minulý rok úspechy na turnajoch u nás a po celej Európe. Sme veľmi radi, že sme mohli byť pri tom a sme ešte radšej, že ho budeme podporovať na zelených trávnikoch aj v roku 2024.

Tento rok má športovec veľké plány. Nezaháľal a január odštartoval tréningom v Portugalsku. S tvrdou prípravou mieri pokračovať počas celého roka. Za našej pomoci ho čaká niekoľko vybraných slovenských, ale aj medzinárodných turnajov.

  1. Scottish Open, 08.-10.05. 2024 Cardona Golf Course
  2. Giovanni Nasi Diasorin Cup, 19.-21.09. 2024 Circolo Golf Torinola Mandria
  3. Dynamax golf tour, RED OAK Nitra 2024
  4. KMS Tour, rôzne ihriská po Slovensku 2024
  5. AUDI Quattro Cup, Grey Bear Tále 2024

Veríme, že Jaroslava ani v roku 2024 neopustí jeho elán a bude naďalej úspešný. Prajeme veľa šťastia!

Galéria